Czy zastanawiałeś się jaka jest różnica pomiędzy zwykłymi barierami stalowymi, a tymi które są nazywane barierami elastycznymi? Jaka może być różnica w ich skuteczności? Czy bariery elastyczne są bezpieczniejsze niż stalowe bariery ochronne? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule.
Bariery A-Safe dzięki zaawansowanej technologii materiału, z którego są zrobione w znaczny sposób obniżają koszty napraw i konserwacji. Po pierwsze dlatego, że zabezpieczają posadzki. Metalowe bariery w czasie uderzenia ulegają odkształceniu, a kotwa wyrwana z posadzki niszczy ją. Bariery elastyczne absorbują energię uderzenia, a kotwa pozostaje bezpieczna w posadzce. Po drugie – bariera elastyczna nie wymaga wymiany po uderzeniu, ponieważ nie odkształca się na stałe.
Memaplex to opatentowane tworzywo elastyczne, z którego zbudowane są bariery A-Safe. Powstaje ono podczas procesu produkcyjnego, w którym struktura molekularna ulega reorientacji, a tworzywo uzyskuje unikalną cechę, czyli pamięć wewnętrzną. Dzięki temu bariery amortyzują uderzenia i po odkształceniu wracają do swego pierwotnego kształtu.
Bariery elastyczne A-Safe składają się z:
Dzięki wykorzystaniu takiego rozwiązania bariery elastyczne charakteryzują się najwyższą wytrzymałością. Doskonale radzą sobie nawet z absorpcją energii uderzenia maszyny, np. wózka widłowego. Dodatkowo, dzięki zewnętrznej warstwie barwionej w masie cechują się także odpornością na promieniowanie UV.
Jak już wyżej wspomnieliśmy bariery elastyczne doskonale radzą sobie także z pochłanianiem energii, która została wytworzona podczas uderzenia. To dzięki zastosowaniu elastycznego polimeru, a także opatentowanej technologii złączy, która redukuje i rozprasza energię obciążeń, uzyskaliśmy sekwencyjnie aktywowany 3-etapowy system pozwalający na absorbcję 80% energii uderzenia. Zapobiega to przedostawaniu się dużych ilości energii kinetycznej do mocowań i posadzek. Niestety w przypadku barier stalowych, które nie posiadają dostosowanych rozwiązań, może zostać uszkodzona nawet cała podłoga, a to pociąga za sobą kosztowne naprawy i przestoje.
Kolejną cechą barier elastycznych jest ich modułowość. Dzięki temu, że system barier nie posiada trwałych połączeń nierozbieralnych istnieje możliwość łatwego montażu oraz demontażu belek i słupków. Jest to szczególnie przydatne przy przebudowie czy reorganizacji magazynu lub innego miejsca w którym zostały zamontowane bariery.
Bariery elastyczne A-Safe są dostosowane do miejsc, w których jest magazynowana i przechowywana żywność. Higieniczne uszczelki zastosowane w barierach zapobiegają przedostawaniu się zanieczyszczeń do wnętrza bariery. Dzięki temu rozwiązaniu zapewniamy zgodność z normami dotyczącymi kontaktu z żywnością.
Dodatkowo poprzez nowe rozwiązanie technologiczne, jakim jest unikalna mieszanka polimerów Memaplex Sub-Zero, która jest odporna na pęknięcia i fragmentację, nasze bariery elastyczne można stosować w chłodniach.
Bariery ochronne A-Safe pozwalają także na oszczędności w zakresie kosztów napraw i konserwacji. Poprzez cynkowaną powłokę i elektroforetyczne podstawy słupków odbojnice są chronione przed odpryskami i uszkodzeniami korozyjnymi. Dzięki temu nie ma potrzeby wymieniania ich części, a koszty konserwacji są zredukowane do minimum.
Bariery A-Safe to doskonałe rozwiązanie do miejsc, które wymagają szczególnych środków ostrożności. Dzięki normom, jakie spełniają m.in.: certyfikat TUV, ISO/TR 10358 i innych, są najlepszym rozwiązaniem. Wszelkie innowacyjne rozwiązania zastosowane w barierach elastycznych pozwalają zminimalizować koszty ich utrzymania aż o 80%.
Od 1984 r. A-Safe zwiększa bezpieczeństwo w największych halach produkcyjnych i magazynowych.